: İlginç. Ben, takımımdaki biri küfür ettiğinde "X report küfür hakaret" yazıyordum. Ancak bu zamana kadar ceza veya uyarı almadım. P.S.: Küfür etmemiş ancak diğer raporlama durumlarını sergilemiş olursa da rahatsız edici söylem veya afk olduğunu da belirtiyorum.
Diğer türlere göre daha hafif olduğundan ceza alması daha zor diye düşünüyorum. Ancak 14 gün sonrasında bunun tekrarlı bir kullanımı permaya sebep olabilir ve büyük üzüntü yaratır. Rahatsız edici söylem kategorisinin içerisine dahil olduğundan dolayı da geçerli raporlanmış olursun ve takdir seviyenin yükselmesi zorlaşır. En iyisi hiç kullanmamak.
Honeyfee (TR)
: > [{quoted}](name=TheLord5454,realm=TR,application-id=Qeh6cW0x,discussion-id=6UGO4Iyc,comment-id=0002,timestamp=2018-07-22T18:59:37.522+0000) > > Bunu yazdıktan sonra 24 saat uzaklaştırma alman gayet normal. Daha önceden de aşırı rahatsız edici, hakaret ve aşağılama içeren yazılarını gördüm. Hatta şikayet bile ettim. Seni susturmak için uzaklaştırıyorlarmış gibi bir algı yapma kimse yemez. > > Başka bir konunun altında sohbet kayıtlarını paylaşmıştın. Riotçu birisi de başka bir konuna daha detaylı bir şekilde açıklama yapmıştı. Sen, düzenli bir şekilde sistemi suistimal ettiğini düşünerek ''l0w, k*lsuz, 4n4nın [Silindi] görürüm seni" gibi şeyler söylüyormuşsun. Tabiiki de yaptığın yanında kalmamış ve permayı yemişsin. Riot çalışıyor :) > > Bu oyunun ceza sistemi tekrarlama ve iyileşme üzerine kurulu. Kötü davranışları tekrarladığın ve kendini iyileştirmediğin zaman ceza alırsın. Evet, o kişinin yanlışlıkla bunu yazdığından dolayı ceza alması yanlış. Ancak şöyle bir şey var ki kötü davranışları sergilemeyen bir kişi sırf bunu yaptı diye ceza yemez. > > Nasıl bir sıkıntı var acaba? 40 dakikalık oyun oynuyoruz. Herkes emek veriyor. Emeklerimize küfür eder gibi bunu yazan kişi gayet de cezayı hakediyor. Bir de bunu yazanlar ceza almayacağım ki diye düşünüyorlar. O yüzden almaları gayet mantıklı. > > Hiçbir riotçunun bir oyuncuyu banlama hakkı yok. Neyin moral bozup bozmadığına zaten rapor sistemi ile oyuncular karar veriyor. Moralini bozduğunu iddia eden kişi raporlar ve gerçekten öyle bir etkisi olduğu anlaşılırsa işlem yapılır. Sen alınmazsın ve raporlamazsın ama ben alınırım ve raporlarım, gayet de normal bir şey. > > Oyuncular aleyhine kullanılmaya başlanması haricinde haklısın. > > Evet, kurallar var bunun hakkında. Bunu yazan kişi masum değil ki kaldırılsın. > > Bu şekilde ban yiyenler kendilerini düzeltmeyecekseler hiç gelmesinler. Boş yere kitleyi daha da kirletmeye gerek yok. Galiba seni gene bu nedenden dolayı banladıkları için tetiklenip forumda kin kusuyorsun anlıyorum hahahahahahhahaha :D {{sticker:poppy-wink}} Benim o yazdığım yorum bir kere haklı olarak yazılmış bir yorumdu, sen de sanırım gene tetiklendiğin için onu raporladın (sana yönelik bile değildi) işte benim konuda da bahsettiğim bu. Siz böyle şeylerden rahatsız olmuyorsunuz, ben sohbete "allah" yazsam siz gene dine hakaret diyip raporlamaya çalışırsınız. Niye? Çünkü siz bi ara sohbet ya da 14 gün uzaklaştırma aldığınız için aynı sıkıntıyı başkasına da çıkarmak istiyorsunuz, bunu da bilmeyen yok zaten. K0lsuz olayına gelecek olursak, ben orada kimseye k0lsuz demedim açıkcası, 14 gün ban yedim sabrımı taşırmayın yazmışım zaten, sonra adam bana "4n4n1n 4m1" diyince daha önce onu muteleyen bir takım arkadaşıma adam ne dedi biliyor musun diyip bunu yazdım. Gayet normal yani. İşin ilginci ben o oyun barddım ve adc'm bunu yazıyordu :D Sırf roam atıyorum diye :D :D :D Tabi plat-elmas eloda bir kere bile maç atmayınca böyle tepkiler gelmesini normal karşılıyorum Benim 14 gün ceza alma nedenim arkadaşlarımın beni şakasına raporlamasıydı. 5 pre girdik, normal oyun, şakasına 5 jung yapacaktık, ben chat'e "allah allah illallah kabeye mozarella" yazmıştım. All chat'ten biri "siz böyle oynuyorsunuz ya ban yiyeceksiniz haberiniz olsun" dediler biz de oyun sonu birbirimizi raporladık "allah allah çalışıyor mu" diye ve ben nefret söylemininden dolayı TEK OYUNLA uzaklaştırılmışım. Allah allah illallah kabeye mozarella nasıl nefret söylemi olabilir? Hadi bunu geçtim ben o oyunda 5 pre girdiğimize dair, skype'da 5 pre çağrıda olduğumuza dair ss alıp bunu ticket olarak attım ve cevap: "öğk sistem ihlali öğk telif hakları öğk" Oyunun telif haklarında "Riot Games hesabınızı sizin haberiniz olmadan kalıcı olarak askıya alabilir veya almayabilir" diyor, yani bizim o her patch sonrası geçiştirdiğimiz telif haklarında Riot'un bizi keyfiye olarak da banlayabileceğini söylüyor. Yani sen gidip haksız ban yediğini dile getirsen de sen bilette ya da ondan önceki oyunda küfredip GENE DE RAPORLANMAZSAN Rioterlar sana karşı bunu malzeme olarak kullanabilir. Ya da kullanmayadabilir, bu onlara kalmış birşey. Bu olay diğer serverlarda oluyor mu bilmiyorum ama eğer sadece BURADA oluyorsa demek ki sıkıntı Rioter'ların sisteme kattığı filtre kelimeler olabilir çünkü açıkcası toksit oyuncu oranı Rusya'da veya Avrupa ülkelerinde çok daha fazla, onlar da aynı sistemle karşı karşıya ama yılda perma ban yiyen insan sayısı gerçekten zorlasan 50'i bile geçmez çünkü yiyen forumlarda konu falan da açmıyor, haketmiştir.
>Galiba seni gene bu nedenden dolayı banladıkları için tetiklenip forumda kin kusuyorsun Kin falan kustuğum yok. Upuzun yazı yazmışsın. Sonunu okurken başında bahsettiğin unutuluyor. Her dediğine mantık çerçevesinde bir cevap yazdım. >Benim o yazdığım yorum bir kere haklı olarak yazılmış bir yorumdu, sen de sanırım gene tetiklendiğin için onu raporladın (sana yönelik bile değildi) işte benim konuda da bahsettiğim bu. Anaokulu falan dediğin yorumdan bahsediyorsun sanırım. Raporlamadım ve görmedim o yorumunu. Ancak görsem raporlardım. Çünkü aşağılayıcı ve küçük gören bir üslup kullanmışsın. >Siz böyle şeylerden rahatsız olmuyorsunuz, ben sohbete "allah" yazsam siz gene dine hakaret diyip raporlamaya çalışırsınız. Niye? Çünkü siz bi ara sohbet ya da 14 gün uzaklaştırma aldığınız için aynı sıkıntıyı başkasına da çıkarmak istiyorsunuz, bunu da bilmeyen yok zaten. Çevrimiçi bir moba oyununda neden chate ''allah'' yazarsın orası malum ama bunu yazman uygunsuz olmadığı için raporlamam. Evet, ceza aldım ancak cezayı almadan önce de aynı şekilde davranıyordum. Yanlış yapmayan birisine kimse sıkıntı çıkaramaz. Sıkıntı çıkacaksa kişi kendi kendisine çıkarır. O küfür etti diye ben kendimi mi raporlayayım? >Tabi plat-elmas eloda bir kere bile maç atmayınca böyle tepkiler gelmesini normal karşılıyorum Plat-elmas elodan %61 winrate ile selamlar http://tr.op.gg/summoner/userName=TheLord5454 :) >All chat'ten biri "siz böyle oynuyorsunuz ya ban yiyeceksiniz haberiniz olsun" dediler biz de oyun sonu birbirimizi raporladık "allah allah çalışıyor mu" diye ve ben nefret söylemininden dolayı TEK OYUNLA uzaklaştırılmışım. Peki, bu gayet normal değil mi? Neden anlatma gereği duydun? Her yerde nefret söylemi dolayısıyla 5 sohbet cezası almadan direkt 14 gün ban yendiği söyleniyor. O söylemi de dalga geçme ve eğlence amaçlı söylediğin açıkça ortada. 5 pre girip girmemenizin bir anlamı yok. Karşıda da 5 kişi var sonuçta. Durduk yere din ile ilgili bir şey neden yazarsın ki oyunda? >Bu olay diğer serverlarda oluyor mu bilmiyorum ama eğer sadece BURADA oluyorsa demek ki sıkıntı Rioter'ların sisteme kattığı filtre kelimeler olabilir çünkü açıkcası toksit oyuncu oranı Rusya'da veya Avrupa ülkelerinde çok daha fazla, onlar da aynı sistemle karşı karşıya ama yılda perma ban yiyen insan sayısı gerçekten zorlasan 50'i bile geçmez çünkü yiyen forumlarda konu falan da açmıyor, haketmiştir. Riot sistemi tam olarak açıklamadığından emin olamayacağım. Ancak oyuncuların daha hızlı ceza yemesini her zaman sevmişimdir. Her yerde de bu sistem neden bu kadar yavaş işliyor diyorum. Arkadaşım en az 10 oyunda Allah'a küfür etti. Cezayı alması 1 aydan uzun sürdü. Keşke daha çok filtre kelime konsa ve daha hızlı ceza gelse. NOT: Üslubun hala rahatsız edici ve bir sürü alay içeriyor. Bu gidişle daha ağır cezalar alırsın panolardan. Tıpkı oyun içinde ban yemen gibi burda da haksız yere uzaklaştırıldım deme sonradan.
: Asla rakibime saygısızlık yapıp izi demem fakat birini raporlanmasını istemek konusunu dikkate alacağım.
Emin ol hızlı bir şekilde ceza almasan bile birisinin raporlanmasını istediğinde replenirsen takdir seviyen daha yavaş artar ve sicilin kabarır.
Ravinas (TR)
: İstersen bir dönmeden dene olayın farklı olduğunu anlarsın.Havadan yorum yapma.
Zaten farklı olduğundan bahsediyorum ben. 5 dakika herhangi bir sorunu düzeltip tekrar bağlanmak için baya uzun bir süre. 5 dakika'dan fazla oyunda bulunmayan birisinin lp kaybetmesi bence kabul edilebilir.
Riotçu Yorumları
: Allah aşkına şu metinde ban yemek için bir sebep gören varmı
>sly devıl: rep atcam sana sly devıl: aptal warwick sly devıl: yardıma gelsen belki bişi yaparsın ha mal sly devıl: tris malı sly devıl: warvick malıı sly devıl: mal warvick teke teke gel sly devıl: mk warviclk sly devıl: boş yapma sly devıl: 14 sly devıl: senete lise sly devıl: kai sa yaşın kaç sly devıl: yaşın 28 olsa başlangıçta velet gibi küfür yazıp durmazdın sly devıl: kuzenimdeyim seni aptal sly devıl: isim soyisim ver bakıcam sly devıl: nerdesin adres ver sly devıl: nerdesin adres ver Bu yazıların içerisinde hakaret, aşağılama ve küçük görme var. Rahatsızlık vermişsin ve flame yapmışsın. Ayrıca adres isteyerek tehdit etmişsin.
: UZAKLAŞTIRMA İTİRAZI
Kardeş senin elinde bir ceza kutusu olduğunu düşün. Bu kutu geçerli raporlar ile doluyor. Geçerli bir şekilde rapor edilmen arttıkça o kutu doluyor. Kutu fullendiğinde cezanı almış oluyorsun. Şimdiki sistem böyle işliyor. Senin raporladıklarının kutusu dolmadığı için şimdi ceza almadılar. Reformlanmazsalar sonradan cezalandırılacaklar.
: Yanlış anlaşılma burda zaten adam bana çok malsın dedi ve ben “çok malsın yanlış bi tutumdu” diyorum onun dediği şeyin yanlış olduğunu beliryiyorum
Birisi 5 satır fantezili küfürler saydırsa ya da allah'a, Vatan'a falan sövse sen chate ''Allah'ı s.....'' ya da ''Vatanının a....... k......'' dedi mi diyeceksin? Bu sözlerin hepsi kullanım amacı farketmeden ceza sebebi ve yasaklı. Her yerde de açıkladılar. Cezayı almanın tek sebebi de bunu yazman değil bunun haricinde başka suçların da var mesela; >Darkwarning: reported Darkwarning: ne olumsuz adamlarsınız ya Darkwarning: çok uzağım kör müsün Darkwarning: izlemediğin için boş konuşuyorsun Darkwarning: Hala ağlıyorsun Darkwarning: Tw ve zed hakaretten reportlarsanız sevinirim Darkwarning: ve boş yapmayı kes
: Sıradan bir haksız ban değil , KOMEDİ !
Sadece onu dediğin için yememişsin ki genel olarak üslubun aşırı rahatsız edici. >Darkwarning: reported Darkwarning: ne olumsuz adamlarsınız ya Darkwarning: çok malsın yanlış tutum Darkwarning: çok uzağım kör müsün Darkwarning: karşı tarafın smurf veya bizden daha iyi olabileceği ihtimali --- alttaki ile bağlantılı Darkwarning: Yok bu oyunda --- alttaki ile bağlantılı Darkwarning: ölüyorsan mal ocsundur (hiçbir şekilde chatte bunları yazamazsın) Darkwarning: izlemediğin için boş konuşuyorsun Darkwarning: Hala ağlıyorsun Darkwarning: Tw ve zed hakaretten reportlarsanız sevinirim Darkwarning: ve boş yapmayı kes Bunlar ban yemen için yeterli ve fazla bile.
: Saçma sapan bir ban.
Sadece onu dediğin için yememişsin ki genel olarak üslubun aşırı rahatsız edici. > Darkwarning: reported Darkwarning: ne olumsuz adamlarsınız ya Darkwarning: çok malsın yanlış tutum Darkwarning: çok uzağım kör müsün Darkwarning: karşı tarafın smurf veya bizden daha iyi olabileceği ihtimali --- alttaki ile bağlantılı Darkwarning: Yok bu oyunda --- alttaki ile bağlantılı Darkwarning: ölüyorsan mal ocsundur (hiçbir şekilde chatte bunları yazamazsın) Darkwarning: izlemediğin için boş konuşuyorsun Darkwarning: Hala ağlıyorsun Darkwarning: Tw ve zed hakaretten reportlarsanız sevinirim Darkwarning: ve boş yapmayı kes Bunlar ban yemen için yeterli ve fazla bile.
Honeyfee (TR)
: > [{quoted}](name=IILıghtOfGodII,realm=TR,application-id=Qeh6cW0x,discussion-id=6UGO4Iyc,comment-id=000000000000,timestamp=2018-07-22T16:29:33.122+0000) > > izi pizi ez gibi türkçe de olmayan kelimeleri zaten kullanmıyorum. Haksız yere bi insan ban yemiştir sonuna kadar arkasındayım ama takım arkadaşına sövmek kışkırtmak gibi eylemler sergileyipte ban alıyorsan bura da büyük sorun vardır. boşver salmıyorsa salmasın bi mavi ve ya oyunda ki her hangi bir eylem yüzünden emek verdiğin hesabını neden silesin ki?{{champion:91}} İşte ben de senle aynı konuda değiniyorum. Haksız yere ban yemeye karşıyım ben, birisi hatasını anlamaz ana bacı küfreder ban yer buna karışmam, oyun politikalarına aykırı sonuçta. Ama yukarıda yazdığım gibi o "amaçla" yazılmayıp kötü "amaçla" değerlendirilen sohbet kayıtları sayesinde uzaklaştırma alan oyuncuların suçu ne? Ayrıca ben bu konuyu kışkırtma amaçlı falan da açmadım, gerçekten insani seviyede başkalarıyla bu konuyu tartışmak için açtım çünkü LoL'ü plat-gold eloda bile oynayan bir insan bu yazdıklarımın gerçekten ne anlama geldiğini biliyordur.
Yanlış anlaşılıp ban yiyen bir kişi örneği verir misin lütfen?
Honeyfee (TR)
: Bu Oyunun Rapor Sistemi Tarafından Katledildiği An
>"bro biliyorum sen chate istemeden kötü birşey yazıp (yatak yerine t'yi 2 r ile yazman falan, olabilir) özür dilesen, bilerek olmadı falan bile desen seni gene sırf sen ban ye diye raporlarlar çünkü bu takdir kasıp iyi bir çocuk gibi görünmek isteyen oyuncular aslında günde 10 saat lol oynayıp hıncını raporlayarak çıkarak insanlar sonuçta anaokulu sistemi yapmışlar ne bekliyorsun :D" Bunu yazdıktan sonra 24 saat uzaklaştırma alman gayet normal. Daha önceden de aşırı rahatsız edici, hakaret ve aşağılama içeren yazılarını gördüm. Hatta şikayet bile ettim. Seni susturmak için uzaklaştırıyorlarmış gibi bir algı yapma kimse yemez. >(normalde rankedda birilerini yenmek hoşuma gidiyordu 4n4n yazdığım için perma yemişim o konuya daha sonra geleceğim) Başka bir konunun altında sohbet kayıtlarını paylaşmıştın. Riotçu birisi de başka bir konuna daha detaylı bir şekilde açıklama yapmıştı. Sen, düzenli bir şekilde sistemi suistimal ettiğini düşünerek ''l0w, k*lsuz, 4n4nın 4mında görürüm seni" gibi şeyler söylüyormuşsun. Tabiiki de yaptığın yanında kalmamış ve permayı yemişsin. Riot çalışıyor :) >Dün bu subforumda adını unuttuğum biri chate yanlışşıkla küfür yazdığı için ban yediğini, amacının flame olmadığını ve klavyeden kaynaklandığını söylemişti, o konuyu bulursam atarım ama rioterlardan biri bile cevap yazmamıştı. Bu oyunun ceza sistemi tekrarlama ve iyileşme üzerine kurulu. Kötü davranışları tekrarladığın ve kendini iyileştirmediğin zaman ceza alırsın. Evet, o kişinin yanlışlıkla bunu yazdığından dolayı ceza alması yanlış. Ancak şöyle bir şey var ki kötü davranışları sergilemeyen bir kişi sırf bunu yaptı diye ceza yemez. >Ama sizin "gg izi" diyen birini moral bozmadan banlanmasına birşey demiyorsanız burda sıkıntı var demektir. Nasıl bir sıkıntı var acaba? 40 dakikalık oyun oynuyoruz. Herkes emek veriyor. Emeklerimize küfür eder gibi bunu yazan kişi gayet de cezayı hakediyor. Bir de bunu yazanlar ceza almayacağım ki diye düşünüyorlar. O yüzden almaları gayet mantıklı. >Neyin moralimizi bozup bozmayacağına biz karar veririz, ne bu böyle gg yazarsan ban şunu yazarsan ban falan? Anaokulu mu burası? Eğer biri chate mesela "tavuk gibi gezmeyin" yazmışsa ben bundan alınmam, lanede xp soaklayın jungda kill aramayın anlamına geliyor bu, gayet de normal birşey. Hiçbir riotçunun bir oyuncuyu banlama hakkı yok. Neyin moral bozup bozmadığına zaten rapor sistemi ile oyuncular karar veriyor. Moralini bozduğunu iddia eden kişi raporlar ve gerçekten öyle bir etkisi olduğu anlaşılırsa işlem yapılır. Sen alınmazsın ve raporlamazsın ama ben alınırım ve raporlarım, gayet de normal bir şey. >Farkında mısınız, bir oyunda iki kişi küfürle atışmaya başladığında ikisi de birbirine devamlı cevap verir en son bunlar sırf ban yesinler diye birbirini raporlar. Bu rapor sisteminin amacı oyuncuyu düzeltmek değil, oyuncuyu gıcık edip başkaları tarafından kansere uğramak çünkü Feed'e, küfre kadar tüm önlemleri almışken bir de moral bozmak da buna girer falan diyince insanlar artık bunu oyuncular aleyhine kullanmaya başladı. Oyuncular aleyhine kullanılmaya başlanması haricinde haklısın. >BİRİNCİSİ; Eğer birisinin cezası kaldırılabiliyorsa, bunu niye daha önceden masum olan oyunculara yapmadınız? "gg izi" yazdığı için ban yiyen insanlara yapmadınız? Moral bozma mı oluyor bu? Evet, kurallar var bunun hakkında. Bunu yazan kişi masum değil ki kaldırılsın. >Siz ban yiyen oyuncuların bu oyuna geri gelip RP çekmeye ve 30 levele geri kasmaya devam edeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu şekilde ban yiyenler kendilerini düzeltmeyecekseler hiç gelmesinler. Boş yere kitleyi daha da kirletmeye gerek yok.
IceClaw (TR)
: Sıradayız bozma
Çok rahatsız edici bir derecede bu davranışını tekrar etmişsin. Oyuncuların çoğu, birisi oyunu bozsun diye böyle davranıyorlar. Heyecan yapmayıp girsen belki de normal bir şekilde oynayacaklar.
: RİOT LÜTFEN BUNA BAK LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
Panolar, oyuncuların genel tartışma platformudur. Riotçular bile burada sadece ''kendi istekleri'' doğrultusunda bulunuyorlar. Hiçbir şekilde ilgilenmek ve cevap yazmakla görevi olan yok. Moderatörler konusunda emin değilim. Şikayetlerini de bilet üzerinden yollayabilirsin.
anancık (TR)
: 14 GÜN BAN HAKSIZLIĞI
Kardeş senin elinde bir ceza kutusu olduğunu düşün. Bu kutu geçerli raporlar ile doluyor. Geçerli bir şekilde rapor edilmen arttıkça o kutu doluyor. Kutu fullendiğinde cezanı almış oluyorsun. Şimdiki sistem böyle işliyor. Senin raporladıklarının kutusu dolmadığı için şimdi ceza almadılar. Reformlanmazsalar sonradan cezalandırılacaklar.
xnij7 (TR)
: Oyun sonu aşağılamaları hakkında..
Rahatsız edici söylem kategorisine giriyor bunlar. Normal bir küfür ve hakaret kadar ağır olmasa da kullanan kişiyi ceza almaya yaklaştırır, takdir artışını yavaşlatır, ceza sınırı dolduysa ceza getirir.
: Ban yiyen var kardeşim. Mesela ben bugün mal bile demeden ban yedim. Sebebi ne biliyo musun ? "Zed bana mal oc dedi reportlayın" diyip bunu zed ve arkadaşının report edeceğim için beni report etmeleri ve mal oc kelimelerinin sistemden algılanıp banlanmam... Sanki ben kullanmışım gibi ^^ Desteğe ticket atıyorum yanlış ban diyorum o kelimeler alıntı ve şikayet için idi , ADAM DİYOR Kİ KÜFÜR HAKARET içeren durumlarda itiraz edemezsin. KİME KÜFÜR KİME HAKARET ETTİM ? Allah desteği adalete muhtaç etsin demekten başka çarem kalmadı ^^
Bu konuda uyarı yapılmıştı. Hiçbir şartta chate küfür yazamazsın. Adam Allah'a sövdüğünde ettiği küfürü mü söyleyeceksin karşıya? Ayrıca ''Zed bana hakaret ve küfür etti, lütfen reportlayı'' desen bile ceza alırdın çünkü birisini hedef göstermek uygunsuz bir davranış ve rahatsız edici söyleme giriyor.
Ravinas (TR)
: Konya destek verdiğin ve "anlatmaya" çalıştığın için teşekkürler. Bir türlü oyuna dönemnin gereksiz olduğunu anlayamadılar hala haksız bir işlemin savunmasını yapıyorlar çok ilginç yahu. "Neden geri dönelim" diyoruz arkadaşlar.Ben zaten kaybedeceksem neden geri döneyim.Ben oyunu taşırken düşmüşüm benim için artık kazansamda kaybetsemde puanım düşecek.Neden geri gelip hadi diğer 4 kişiyi taşıyayaımda benden puan gitsin diyeyim.Biraz derin nefes alın hatayı görün riot sempatizanlığı yapmanıza gerek yok.
Çünkü dönmezse cezası daha da ağırlaşacak. Gayet mantıklı. İsterse dönmesin.
Ravinas (TR)
: Oyundan düşerseniz geri girmeyin.
5 dakikadan fazla afk kalmışsın.
: > [{quoted}](name=VersusBlack,realm=TR,application-id=Qeh6cW0x,discussion-id=7uEX5Xle,comment-id=0003,timestamp=2018-07-20T21:18:28.562+0000) > > Şu anki takdir seviyelerinizi söyleyin bari de reform olan oyuncu görsün gözlerimiz. :) Valla benim 3.seviyenin sonu.Yarın bir gün 4 olur :D
3 ay 18 günde takdir kilidimi açıp 1. takdir dönüm 0 dan 3. takdir dönüm 0a kadar gelebildim. Reformlanmama rağmen neden bu kadar yavaş artıyor anlamış değilim.
: Hesabımın perma yemesi ihtimali :D
3 Nisan tarihinde 5 maçlık sohbet kısıtlaması almıştım. 3 ay ve 18 gün geçti ve takdir kilidimi açıp 1. seviye 0 dönümden 3. seviye 0 dönüme kadar geldim. O kadar reformlanmama rağmen 3. seviye dönüm 0 da kala kaldım. Neden artmıyor anlamış değilim.
Gryshn2 (TR)
: işte nerde oynanacağı seçilsin istiyorsan sıralı seçim gireceksin
O kadar süre kimse beklemez. Ben Riot'a bu konu hakkında şöyle bir sistem getirmesini istedim. Yine 2 farklı dereceli harici vadi sırası olsun. Ancak ikisinde de sıraya girmeden önce koridor seçmemiz gereksin. Farklılık olarak biri banlamalı biri bansız ya da birisinde rakip şampiyonları görebildiğimiz birisinde göremediğimiz gibi şeyler yapılabilir dedim. Umarım kapalı seçim kaldırılarak bu dediğim gelir.
: Kısıtlama almış veya kötü davranmış olsa da, oyuncu; halen bizim oyunumuzu oynamaya devam edebilir. Ayrıca bu bilgilerinin gizli kalma hakkını da ondan almaz. Temel etik dışında, bir oyuncuyla ilgili işlemlerin söylenmesi, şikayeti yapan oyuncuya bir koz vermiş gibi oluyor. Eminim karşılaşmışsındır şu konuşmayla: - Seni riota söyleyecem, kesin banlanırsın. Oyuncuların böyle bir şey söylemesi de aslında bir anlamda tehdit. Ayrıca, bireysel olarak diğer oyuncular hakkında bilgi vermesek de olumsuz davranışlarda bulunan oyuncuların sonunu önceden söylüyoruz. Örnek verecek olursak, ''Hesap satışı yapmak, hesabın kalıcı olarak askıya alınmasına neden olur.'' Buna rağmen bu yanlışı yapan arkadaşın sonu belli oluyor zaten. Aynı şekilde, Bilerek Besleyen veya Küfür eden oyuncunun da (Davranışlarını değiştirmezse) sonu belli.
Şikayet ettiği kişinin cezasını aldığını bilmek şikayet eden oyuncuya ne gibi bir koz veriyor anlamış değilim. Kalıcı bir uzaklaştırma aldığı takdirde o sihirdara ulaşmak zaten imkansız. Kalıcı almadığında dalga geçmek amaçlı eklerler diyorsanız da çoğu oyuncu arkadaş isteklerini kabul etmiyor bu yüzden yine ulaşılamaz. Şimdilik LoL, oyuncu bakımından tehlikede olmasa bile Riot'un bu ve benzeri konulardaki inatçı tavırları (yıllardır oyuncuları mid mid mid mid diye spamlamaya mahkum etmek) oyunun sonunu getirecek. Eskiden dereceliler bile üstte olan istediği koridoru alır mantığı ile işliyordu. Oyun aratmadan önce koridor seçmeyi eklemek bile yıllarınızı aldı. Bazı sorunları çözmemekte neden bu kadar ısrarcı olduğunuzu kimse anlamıyor. Bu arada bilet üzerinden kanıtlarıyla birlikte 10 Temmuz tarihinde bir oyuncunun hesap satışı yaptığını bildirmişim üstüne de nicki uygunsuz olduğu için şikayette bulunmuşum. İşlemler yapılacak demişsiniz ve 11 gün geçtiği halde aynı nick ile o şikayet ettiğim oyuncu oynamaya devam ediyor. Bence kendinizi yalancı çıkarmamak için söylemiyorsunuz ceza alıp almadıklarını.
: Benim lol oynamaya başladığımdan beri (o kadar uzun bir süre değil sezon 5 ten beri sanırım, bard çıkmıştı.) Bir kere bile takım arkadaşım fazla öldü diye, ya da karşı takım kötü oynuyor diye 'izi' gibi kelimeler kullanmadım(bana küfretmedikleri sürece) . Yalnızca bana küfredenlere ve kendi ve başkalarının zamanına zerre kadar değer vermeyenlere küfrettim. Bunun cezasını da kabul ediyorum.
Öyle ya da böyle sen de bir şekilde küfür etmişsin ve tıpkı senin raporladığın halde ban yemeyenler gibi senin de ban yemen uzun sürmüş. Bu arada panolara konu açan herkes ''sadece karşılık olarak küfür ettim'' diyor. Bence karşılık verenler olayı başlatanlardan daha suçlu. Çünkü; takımınızda 1 kişi küfür ederse hali hazırda tam verimli olamaz. Sen ona karşılık verdiğinde oyuna vereceğin katkıyı da azaltmış oluyorsun. Böylece takımda 2 kişi sorunlu hale geliyor. 2 kişinin küfürleştiğini gören diğer 3 kişi de bundan etkileniyor. Böylece bozgun kaçınılmaz oluyor. Böyle kavgalı bir oyundan bozgun alarak çıkan 5 kişi bambaşka 9 kişi ile eşleşiyor. Olayı başlatan ve sen zaten iyice sinirlendiğiniz için diğer oyunda da küfür ediyorsunuz. Takımınızdaki diğer 3 kişi de morali bozulduğu için küfür ediyor. Böylece sırf sen 1 kişinin küfrüne karşılık verdiğin için 5x9 üzerinden 45 kişi daha oyununda küfür görüyor. Küfre karşı küfür edilmese ve herkes ilk önce kendi hesabının sorumluluğunu üstlense 1 günde sunucuda küfür kalmaz.
: En son baktığımda, bu durumdaki kararları kendi içerimizde alıyorduk. (En son baktığım zaman, 5 saniye önce.) :D Raporlamanın yapılamadığı alanlarda, Oyuncu Davranışları ekibi, bu tarz talepleri incelemeye alıyor. :) Buradaki önemli kısım, ''Raporlamanın yapılamadığı alanlar''
VersusBlack bey, Riot gizlilik konusunda neden bu kadar ısrarcı? En azından bilet üzerinden bildirdiğimiz kişilerin inceleme sonuçlarını öğrensek güzel olmaz mıydı? Bu tavırlarınız oyuncuları sistemin düzgün işlemediğini düşünmesine itiyor.
: Şantajla oyun bozduran ve oyun oynanmadığı için rapor yemeyen arkadaşlara çözüm önerim.
: Kendimi çok açıklayamamış olabilirim benim hatam. Asıl anlatmak istediğim bu adamların ban yememesi. Az önce bir oyuna daha girdim, klasik bir adam yasuo oynuyordu ve küfür ediyordu, sustum. Maç sonu raporumu attım, her zaman yaptığım şey. Geri bildirim raporu geldi mi, hayır. Geri bildirim raporunun gelmemesi o oyuncunun banlanmadığı anlamına gelmez, biliyorum fakat reportladığım yüzlerce oyuncu arasından hiç birinden mi geri bildirim raporu gelmiyor? Sinirden ettiğim birkaç küfürden dolayı chat ban yemeyi sonuna kadar hak ediyorum. Ama dediğim gibi ceza sisteminde değişikliğe gidilmezse bu oyun bu pisliklerden arınmayacak.
En son aldığın ceza ile bu aldığın ceza arasında kaç maçta küfür ettin, flame yaptın ya da ''izi'' gibi uygunsuz sözler söyledin merak ediyorum. İstersen bilet üzerinden hesap bilgisi almak istiyorum diyip bu cezayı almadan önce ''geçerli'' bir şekilde kaç kez raporlandığını ve maç kayıtlarını içeren detaylı bilgileri alabilirsin. Birkaç küfürden değil düzenli bir alışkanlıktan dolayı ceza geliyor.
: Zamanımızı bile bile çöpe atan oyuncular banlanmazken, onlara sinirlendik diye bizim banlanmamız.
: ADC OYUNCUSU ARIYORUZ
Clash var mı ki şuan?
: O kadar flamerin hiçbiri ban yemiyor ve yemiyicekte bu yüzden bu palavraları başkalarına anlat bana değil.
Kardeş senin elinde bir ceza kutusu olduğunu düşün. Bu kutu geçerli raporlar ile doluyor. Geçerli bir şekilde rapor edilmen arttıkça o kutu doluyor. Kutu fullendiğinde cezanı almış oluyorsun. Şimdiki sistem böyle işliyor. Senin raporladıklarının kutusu dolmadığı için şimdi ceza almadılar. Reformlanmazsalar sonradan cezalandırılacaklar. [Ekleme] Ayrıca senin ban yemen bile bu kendi yazdığın ile çelişiyor. Madem ban yenmiyordu sen nasıl yedin?
: BAN
Sanki müebbet yemişsin gibi tepki vermişsin. Eğer böyle bir ''koruma'' olmasaydı sürekli oyunlar bozulurdu. Bazıları sırf trollemek için sıraya girip oyun bozardı sürekli. Bu yüzden ''ceza'' yerine ''koruma'' dedim. Ayrıca bu konuyu açalı 15dk olmuş 5dkya sıraya girebileceksin çok zor değil yani.
: 14 GÜN BAN YEDİM BANIM KALKAR KALKMAZ HESAP SİLİNENE KADAR UĞRAŞICAM
Oh aramızdan bir flamer daha ayrıldı. Riot çalışıyor. Keşke ilk cezanızda bıraksanız da kurtulsak. Ayrıca akrabama verdim yalanını da kimse yemez. Her hesabın bir ceza kutusu olur. Doğru raporlar bu kutuyu doldurur. Kutu dolduğu vakit 4 aşamalı ceza sisteminin bir sonraki vereceği cezaya yükselirsin. Yani akrabana verip vermemen de önemli değil. Onun yerine sen bir kez daha ''salak, izi vb.'' şeyler yazsan yine 14 gün yiyecektin.
Emaic (TR)
: Din, dil, ırk, cinsel yönelim üzerinden yapılan ayrımcılık veya hakaret konusunda toleransımız yok. Asıl bunun tam tersini yapar ve bu tarz söylemleri kullanan kişileri oyunda tutarsak oyuncu kaybederiz. Bunun dışındaki olumsuz davranışlarda oyuncuya birden fazla kez reform olabilmesi için şans veriyoruz. Lütfen sen de bu davranışından dolayı başkalarını değil kendini sorumlu tut. Sana özel bir uygulama yok, doğru şekilde raporlanan her hesaba gerekli yaptırımı uyguluyoruz.
Acaba bunu paylaşan kişinin önceki maçlarına bakabiliyor musunuz? Nefret söylemlerine 14 gün verildiğini biliyorum ancak biriken raporları olmadan 14 gün verilemeyeceğinden eminim. Kesin birikmiş bir sabıka kaydı vardı.
: report sistemi
Tabiiki de 1 tane bile atılsa önemi var. Zaten diğer oyuncuları belli bir kişiyi raporlamaya tevşik etmek uygunsuz bir davranış. Çoklu raporun bir anlamı yok.
: Lig neden ölüyor?
Riot çalışıyor.
: Ranked Maçlarına Gelen Troller Zevkine Feedlemeye Gelenler VS.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Birisini oyunu bozması için kandırmaya çalışmışlar ve kanmışsın. Geçmiş olsun.
: Sıralı Seçim
Kapalı seçim direk kaldırılıp sadece sıralı seçim kalsa sorun çözülecek de Riot anlamıyor işte.
: Sıralı Seçim Türlerindeki İnsanlar
Bunlara ceza sistemi gelmeli.
Rothirr (TR)
: RİOT ADALETİ BEN Mİ SAĞLAYACAĞIM , BİR TANE GM YOK MU SENİN YANINDA ?
: Küfür eden oyuncular neden ceza almıyor
Çünkü ceza almak için tek rapor ya da tek bir oyunda küfür etmek yeterli değil. Kotasını dolduranlar ceza alıyor sadece.
megaryde (TR)
: reis kusura bakma ama bak daha bugün garen oynuyordum 3/0/1 oynarken maçı 3/5/1 bitirdim feeder takım yüzünden. Ayrıca BEN BIKTIM. Bak net bir şekilde söylüyorum bezdim bunlardan. Bak bugün farm yapmaya odaklandım 3/0/1 giderken Bi baktım Takım tamamen feeder jung hariç. 22 Dakikada teamı sayayım mı abi? 2/11 Pyke 1/14 miss fortune 2/13 Zed yani bu herifler olmasa ben laneimdeki adamı eziyordum ve 116 farmla maçı kaybettim. 3/0/1 den 3/5/1 oldum. Neden adc rengarı ilah etmiş. 12/0/1 rengar sadece 12.Dakikada falandı. Maçı 21/2/4 bitirdi abi adam. İki ölümüde bana ve adamı her kestiğimde 1000 altın aldım. Şimdi sana soruyorum abi, Bu herifler olmasa ben bu maçı kaybedermiydim? Laneimdeki adam 0/3 52 farmda. Ben 3/0 116 farm. Bir düşünsene abi. Sence bu sorun benden kaynaklı mı?
Dediğim gibi bazı maçları kazanması imkansızdır. Ayrıca takımın gerideyken Garen ile oyun çevrilmez.
: Raporlamayı unuttum :(
Yanında not defteri tut faydası oluyor :)
vrce (TR)
: YASUO KALKSIN
Kalktı.
: eyv kardesım sagol buyuk kufur de etmedım kalıcı ban fazla ya
Ben de benzer şekilde kalıcı ban yemiştim. 14 günden sonra çoğu kişi küfür etmeden devam ediyor. Ancak küfür yerine rahatsız edici şeyler söylediğimiz için maalesef ki hakettik.
megaryde (TR)
: Şimdi eyvallah eleştirirsin de abi.Senin dediğin o gün kaybettiğimiz maçla alakası yok. Yani açıkçası böyle bir şeyi yazarsın tamam da,Yani bunun benimle ilgisi ne? Ben mainimi bulsam bile biri gelip feedleyecek ve oyunu kaybedeceğiz, Ki ben oyuncuların hataları yüzünden penta attığım maçı kaybettiğimide bilirim. Bu bana kalırsa alakasız bir eleştiri. Doğru söylediklerin lakin alakasız.
Bu dediklerin sonuçta her oyun başına gelmeyecek. Kötü oyuncular, troller ve kazanılması imkansız maçlar var bunu kabul ediyorum. Ancak şöyle bir gerçek de var ki atıyorum Platin 3 birisi smurf hesap açtığında zorlanmadan tekrar o kümeye gelebiliyor. Bu da demektir ki oyunu bilen ve yeteneği olan her türlü yükselebiliyor ve hakettiği yere gelebiliyor. Eleştirim belki biraz fazla kırıcı oldu ancak arkasındayım. LoL derecelisinde çeşit çeşit maçlar var. Bazıları sen ne kadar kötü oynarsan oyna kazandığın, bazıları takımca iyi oynayıp rahat kazandığınız bu 2 tür zaten her türlü zaferle sonuçlanıyor. Bazıları da sen 20-0 giderken takımının hepsinin 0-5 gibi bir skoru olması, takımca her yönden ezilmeniz bu 2 tür de her şartta kaybedeceğiniz maçlardır. Ancak takımda 1-2 kişinin çok kötü oynadığı, bilerek sattığı, küfürler ettiği, hatta ve hatta afknızın olduğu maçlar da olacak. Bu maçlar görünür de kaybedilmiş gibi dursa da senin oynayışına bağlı olarak zaferi koparabileceğin maçlardır ve bu maçlardan zafer almaya başlamadan yükselmek mümkün değildir. Çünkü zaferlerin ve bozgunların eşit kalacaktır. Hatta Bozgunlar daha çok zarar verdiğinden küme bile düşebilirsin. Umarım anlatabilmişimdir. Her şartta sakin kalmak, küfre karşılık vermemek ve kendi oyununa bakmak en mantıklısı.
: he banlıolar he ya inandın geldimi 0-11 kuleye olenadam banlandı suan bilerek gitsin rrakip kule altına adama feedlesin hala oynamaya devam etsin ban yedi geldmi
Geldi.
: Sohbet Penceresi
Kesinlikle eklenmeli sövüp engelliyorlar sürekli.
: yeni seri
Mantıklı olur da buraya bakarlar mı bilmem.
: Sezon ödülleri
Şimdilik yeterli değil. Takdir 2 olman lazım.
: TAKIM UYUMUNA AYKIRI DURUM
Yanlış kullanıldığı için.
Devamını göster

TheLord5454

103. SEVİYE (TR)
Oy Almış
KONU AÇ