Arcade kötülerinin iyi isimleri

Hepinize bir sürü selam arkadaşlar, Arcade kostüm serisinin renk cümbüşüne hepimiz bayılıyoruz. Bu kostümler bazılarımıza harçlıkları gömdüğümüz “atari” salonlarını, bazılarımıza 8-bit oyunların renkli grafiklerini hatırlatıyor. LoL’de Arcade kostüm serisinin iyi karakterleri de var kötüleri de. Serinin kahramanları; Sona, Miss Fortune, Ahri, Corki, Ezreal, Hecarim ve Riven Serinin kötü adamları; Blitzcrank ve Veigar ***_Henüz bilmiyorsanız buradan duyun, 7.16 Yaması'yla birlikte Arcade dünyasına 3 yeni kötü adam daha katılıyor; Ziggs, Malzahar ve Brand._ Bu kostüm serisinde Veigar, 8-bit bir oyununun sonunda yenmeniz gereken canavarı oynuyor. Diğer kötüler ise bölümü bitirmeden önce çıkan ara canavarları temsil ediyor. **Gelelim Türkçeye uyarlama alemlerine:** Her içeriğin ismini Türkçeleştirirken yaptığımız gibi bu kostümlerin de hikâyesine ve fantastik doğasına sadık kalmaya çalışıyoruz. Tabii bizim gibi bu ülkenin topraklarında yetişmiş, yeşermiş oyuncuların bu içeriklerle olumlu bağlar kurmasını sağlamak ve yüzlerine birer tebessüm kondurmak için de çabalıyoruz. https://i.hizliresim.com/5QlgZR.jpg **Bölüm Arası Canavarı Blitzcrank sorunu: ** Bu kostüm ile oyuna girenleri görmüşsünüzdür; ekranı baştan başa kaplıyor, taşıyor da taşıyor, çerçevelere sığmıyor arkadaşın adı. Renk paketlerinin de eklenmesiyle bu sorun daha da büyüyebilirdi ve önünü almalıydık. (Şampiyonlar Şampiyonu kostümleri için de benzer sıkıntılar var ve en iyi çözümü bulmak için çalışıyoruz) Bazı kostüm ve renk isimlerinin uzayıp yükleme ekranı çerçevelerine sığmaması sıkıntısı, bir süredir devam ediyor. Yükleme ekranını baştan aşağı yenilemek teknik olarak karmaşık bir iş ve karakter sınırlamasıyla yer yer çözülebilen bir sorun olduğu için öncelik sıralamamızda üstlerde değil. Çözüm varsa çözmek lazım tabii. Ziggs, Malzahar ve Brand’in de kötüler arasına katılmasıyla bu serinin isimleri için bir yenilik fırsatı doğdu. Başladık düşünmeye… Hem oyun makinelerinin başında harcanan jetonlara bir gönderme olsun hem de “Arcade” konseptine yakışsın diye yola çıktık ve bu arkadaşlara Jeton Düşmanları dedik! (Jetonumuzu yedi bitirdi zibidiler!) **Böylece Arcade’in kötüleri şu isimleri aldı: ** **Jeton Düşmanı Blitzcrank Jeton Düşmanı Ziggs Jeton Düşmanı Brand Jeton Düşmanı Malzahar** **Bölüm Sonu Canavarı Veigar** (Bir tanecik Veigar değişmedi) **İngilizcesi Battle Boss ama… Jeton Düşmanı ne alâka? ** İngilizce de bir dil tabii ama biz dilden çok işin özüne bakıyoruz. Hepimizin içinde bir şeyler bulabileceği bazen şapşik bazen cümbüşlü isimleri sizlerle etkileşimlerimizde bulduğumuz heyecandan çıkarıyoruz. Ne yaparsak yapalım, size güzel ve ilginç bir deneyim sunabilmek için yapıyoruz. Umarız siz de mutlu oluyorsunuzdur. Teşekkürler, Sevgiler, Saygılar, İyilikler, Esenlikler, Bembeyaz dişler, Sağlıklı gülüşler, {{champion:202}}
Paylaş
Rapor sebebi:
Küfür/Hakaret İçeriyor Spam Taciz Yanlış Pano
İptal